Haber

Çin’de kömür şirketine ait binada çıkan yangın: 26 ölü, 38 yaralı

– Çin’de kömür şirketine ait binada yangın: 26 ölü, 38 yaralı

PEKİN – Çin’in kuzeyindeki Shanxi eyaletinin Lüliang şehrinde bir kömür madenciliği şirketi binasında çıkan yangında 26 kişi öldü, 38 kişi de yaralandı.

Çin’in Shanxi eyaletinin Lüliang kentindeki Yongju Kömür şirketine ait 4 katlı binada yerel saatle 06.50’de yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kurtarma çalışmalarının ardından 64 kişi hastaneye kaldırılırken, yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 kişi hayatını kaybetti. 38 kişinin tedavisi sürüyor.

8 saat sonra söndürüldü

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için ekip kurulduğu paylaşıldı. Lüliang itfaiyesi yaklaşık 8 saat sonra alevleri söndürmeyi başardı. Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’de bulunan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ilgili birimlere talimat göndererek yetkililerden yaralıların tedavi edilmesi ve olayın nedeninin bir an önce belirlenmesi için her türlü çabanın gösterilmesini istedi. ve sorumluları bulun. Xi Jinping, tüm bölgelerin ve ilgili birimlerin yangından ders alması gerektiğini, kilit sektörlerdeki potansiyel risklerin araştırılarak insanların can ve mal güvenliğinin korunması için çaba sarf edilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu